ニッケル270バー
ニッケル270バー
梱包と配送:
配達: 10-15 日以内にまたは量を考慮して下さい
輸送バルクまたはコンテナーによる輸送
供給能力:3000トン/月
支払条件 L/C、T/T;
パッキング:
コンテナやバルク船による梱包が可能。
標準的な輸出耐航性のあるパッケージ、それは製品のサイズに応じてバンドルとスチールベルトを使用しています。
お客様のご要望に応じて製作いたします。
商品詳細
Specification
| Product Name | Nickel 201 |
| Type | Plate,Coil,Strip,Pipe,Bar |
| 厚さ | 0.3-150mm |
| 長さ | 3000mm,5800mm,6000mm,9000mm,12000mm,etc. |
| 幅 | 40mm-600mm, 1000mm, 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm, 2500mm, 3000mm, 3500mm, etc |
| スタンダード | ASTM,JIS, AISI, GB, DIN, EN |
| 表面 | BA,2B,NO.1,NO.4,4K,HL,8K |
| 認証 | ISO, SGS |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge Slit Edge |
| Quality | SGS Inspection |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Payment Terms | T/T L/C and Western Union etc |
| 申し込み | It is widely used in high-temperature and electric industry, medical devices, construction, chemistry, food industry, agriculture, and ship components. It also applies to food and beverage packaging, kitchen supplies, trains, aircraft, conveyor belts, vehicles, bolts, nuts, springs, and screen mesh etc. |
Description
| MATERIALS | GB | ASME/ASTM | DIN | JIS | SPECIFIC GRAVITY g/cm3 | CONTENT |
| NICKEL | N4 | N02201 | 2.4068 | NLC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N6 | N02200 | 2.4066 | NNC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N02270 | 2.4050 | 8.9 | 99.9Ni-0.02Fe-0.001Mn-0.002Si-0.005Cu-0.01C |
- お問い合わせ
お名前、メールアドレス、メッセージをご記入ください。ご記入いただいた内容をよく読み、できるだけ早く返信させていただきます。ご協力ありがとうございました。









