Nickel 201 Plate/Sheet
קטגוריה
הבלוגים האחרונים
Nickel 201 Plate/Sheet
Packaging & Delivery:
● Delivery: within 10-15 days or considering the quantity
● Transport: By bulk or Containers;
● Supply ability: 3000 metric tons/ month;
● Payment terms L/C, T/T;
Packing:
● It can pack by container or bulk vessel.
● Standard export seaworthy package, it use steel belt with bundle according product’s size.
● We can make it as your requirement.
פרטי המוצר
Specification
| Product Name | Nickel 201 |
| Type | Plate,Coil,Strip,Pipe,Bar |
| עובי | 0.3-150mm |
| Length | 3000mm,5800mm,6000mm,9000mm,12000mm,etc. |
| Width | 40mm-600mm, 1000mm, 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm, 2500mm, 3000mm, 3500mm, etc |
| סטנדרטי | ASTM,JIS, AISI, GB, DIN, EN |
| Surface | BA,2B,NO.1,NO.4,4K,HL,8K |
| Certification | ISO, SGS |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge Slit Edge |
| Quality | SGS Inspection |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Payment Terms | T/T L/C and Western Union etc |
| בקשה | It is widely used in high-temperature and electric industry, medical devices, construction, chemistry, food industry, agriculture, and ship components. It also applies to food and beverage packaging, kitchen supplies, trains, aircraft, conveyor belts, vehicles, bolts, nuts, springs, and screen mesh etc. |
Description
| MATERIALS | GB | ASME/ASTM | DIN | JIS | SPECIFIC GRAVITY g/cm3 | CONTENT |
| NICKEL | N4 | N02201 | 2.4068 | NLC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N6 | N02200 | 2.4066 | NNC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N02270 | 2.4050 | 8.9 | 99.9Ni-0.02Fe-0.001Mn-0.002Si-0.005Cu-0.01C |
- פנייה
אנא מלאו את שמכם, כתובת הדוא"ל וההודעה שלכם להלן. אנו נקרא את המידע שסיפקתם בקפידה ונשיב לכם בהקדם האפשרי. תודה על פנייתכם ותמיכתכם.





