Nickel 200 plåt/skiva
kategori
senaste Bloggarna
Nickel 200 plåt/skiva
Förpackning och leverans:
Leverans: inom 10-15 dagar eller med hänsyn till kvantiteten
● Transport: I bulk eller containrar;
● Leveransförmåga: 3000 ton/månad;
● Betalningsvillkor L/C, T/T;
Förpackning:
● Den kan packas med container eller bulkfartyg.
● Standard export sjövärdigt paket, det använder stålbälte med bunt enligt produktens storlek.
● Vi kan göra det enligt dina krav.
Leverans: inom 10-15 dagar eller med hänsyn till kvantiteten
● Transport: I bulk eller containrar;
● Leveransförmåga: 3000 ton/månad;
● Betalningsvillkor L/C, T/T;
Förpackning:
● Den kan packas med container eller bulkfartyg.
● Standard export sjövärdigt paket, det använder stålbälte med bunt enligt produktens storlek.
● Vi kan göra det enligt dina krav.
Detaljer om produkten
Specification
| Product Name | Nickel 201 |
| Type | Plate,Coil,Strip,Pipe,Bar |
| Tjocklek | 0.3-150mm |
| Längd | 3000mm,5800mm,6000mm,9000mm,12000mm,etc. |
| Bredd | 40mm-600mm, 1000mm, 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm, 2500mm, 3000mm, 3500mm, etc |
| Standard | ASTM,JIS, AISI, GB, DIN, EN |
| Yta | BA,2B,NO.1,NO.4,4K,HL,8K |
| Certifiering | ISO, SGS |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge Slit Edge |
| Quality | SGS Inspection |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Payment Terms | T/T L/C and Western Union etc |
| Tillämpning | It is widely used in high-temperature and electric industry, medical devices, construction, chemistry, food industry, agriculture, and ship components. It also applies to food and beverage packaging, kitchen supplies, trains, aircraft, conveyor belts, vehicles, bolts, nuts, springs, and screen mesh etc. |
Description
| MATERIALS | GB | ASME/ASTM | DIN | JIS | SPECIFIC GRAVITY g/cm3 | CONTENT |
| NICKEL | N4 | N02201 | 2.4068 | NLC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N6 | N02200 | 2.4066 | NNC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N02270 | 2.4050 | 8.9 | 99.9Ni-0.02Fe-0.001Mn-0.002Si-0.005Cu-0.01C |
- Förfrågan
Vänligen fyll i ditt namn, e-post och meddelande nedan. Vi kommer att läsa din information noggrant och svara dig så snart som möjligt. Tack för din kontakt och ditt stöd.





