Νικέλιο 200 σωλήνας/σωλήνας
κατηγορία
τελευταία Blogs
Νικέλιο 200 σωλήνας/σωλήνας
Packaging & Delivery:
● Delivery: within 10-15 days or considering the quantity
● Transport: By bulk or Containers;
● Supply ability: 3000 metric tons/ month;
● Payment terms L/C, T/T;
Packing:
● It can pack by container or bulk vessel.
● Standard export seaworthy package, it use steel belt with bundle according product’s size.
● We can make it as your requirement.
Λεπτομέρειες προϊόντος
Specification
| Product Name | Nickel 201 |
| Type | Plate,Coil,Strip,Pipe,Bar |
| Πάχος | 0.3-150mm |
| Length | 3000mm,5800mm,6000mm,9000mm,12000mm,etc. |
| Width | 40mm-600mm, 1000mm, 1219mm, 1500mm, 1800mm, 2000mm, 2500mm, 3000mm, 3500mm, etc |
| Πρότυπο | ASTM,JIS, AISI, GB, DIN, EN |
| Surface | BA,2B,NO.1,NO.4,4K,HL,8K |
| Certification | ISO, SGS |
| Technique | Cold Rolled, Hot Rolled |
| Edge | Mill Edge Slit Edge |
| Quality | SGS Inspection |
| Price Term | CIF CFR FOB EX-WORK |
| Payment Terms | T/T L/C and Western Union etc |
| Εφαρμογή | It is widely used in high-temperature and electric industry, medical devices, construction, chemistry, food industry, agriculture, and ship components. It also applies to food and beverage packaging, kitchen supplies, trains, aircraft, conveyor belts, vehicles, bolts, nuts, springs, and screen mesh etc. |
Description
| MATERIALS | GB | ASME/ASTM | DIN | JIS | SPECIFIC GRAVITY g/cm3 | CONTENT |
| NICKEL | N4 | N02201 | 2.4068 | NLC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N6 | N02200 | 2.4066 | NNC | 8.9 | 99Ni-0.15Fe-0.2Mn-0.1Si-0.1Cu-0.10C |
| NICKEL | N02270 | 2.4050 | 8.9 | 99.9Ni-0.02Fe-0.001Mn-0.002Si-0.005Cu-0.01C |
- Έρευνα
Παρακαλούμε συμπληρώστε το όνομα, το email και το μήνυμά σας παρακάτω. Θα διαβάσουμε προσεκτικά τις πληροφορίες σας και θα σας απαντήσουμε το συντομότερο δυνατό. Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία και την υποστήριξή σας.



